Kickstarter'da Başarıya Ulaşan Bir Oyun İptal Edildi

Kickstarter'da Başarıya Ulaşan Bir Oyun İptal Edildi

Mayıs 2012 tarihinde yapmak istediği masa oyunu olan "The Doom That Came To Atlantic City" için Kickstarter'a başvurmuş. Bu oyunu yapmak için 35 bin dolar isterken yardımlar sonucunda tam 123 bin dolar toplamayı başarmış. Bunun üzerine de oyunu yapmak için hemen kollarını sıvamış. Aradan geçen 13 ay sonunda da yapılan açıklama ile "The Doom That Came To Atlantic City"nin yapımından vazgeçildiği açıklandı. Peki bu durumda ne olacak?

Kickstarter'da projelerin iptali durumunda bağışçılara bir geri ödeme garantisi verilmiyor. Yani bağış yaparken bütün riski bağışçının alması isteniyor. Outrage için olacak durumda son söz olarak muhtemelen: "Biz bir seneyi aşkın zaman harcadık, bu parayı ona sayın." denilecek. Gerçi Erik: "Herkese geri ödemesini yapmayı umut ediyorum. Fakat bunun için bir takvim veremeyeceğim. Bu oyunu yapmak için işimden ayrıldım ve yeni bir iş bulmam gerekecek." dedi. Umarız 1246 bağışçısı paralarını geri alabilirler.

The Doom That Came To Atlantic City, yapılması planlanan bir masa oyunu olacaktı. Yapılmamasının en büyük sebebi olarak ise artist kiralama masrafları ve teknik yetersizlikler gösterildi. "Monopoly gibi bir masa oyununun yapımı ne kadar zor olabilir?" sorusu akıllara gelmiyor değil. Fakat 123bin doları olan bir girişimcinin yapamadığı apaçık ortada gözüküyor. Sonuç olarak Kickstarter projelerinin güvenilirliği bir kez daha sorgulanmış oluyor. Bu arada oyunun (ismi çok uzun olduğundan bir daha yazamayacağım) kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ouya Sahipleri Oyun Satın Almıyorlar

YORUMLAR