Kickstarter'da Rekora Koşan Kart Oyunu: Exploding Kittens

Kickstarter'da Rekora Koşan Kart Oyunu: Exploding Kittens

Kickstarter projeleri gün geçtikçe daha ilginç bir hal almaya başladı. Geleceğe yön verebilecek kapasitede birbirinden güzel fikirlerin sergilendiği platformda, bizi çok şaşırtan bir projeye daha şahit olduk. Onlarca gelişme arasından özenle seçtiğimiz bir kart oyunu günün en çok dikkat çeken öğesi olmayı başardı: Exploding Kittens

Bilindiği üzere beğendiğimiz bir Kickstarter projesine 30 gün içinde bağış yapma hakkımız bulunuyor. Belirlenen hedefin altında toplanan bağışlar geliştiricilere iletilmeyip projesi iptal edilirken, hedefi yakalayan veya daha üzerine çıkanlar ise projeyi başlatabilecek kaynağa sahip olabiliyorlar. 10 bin dolar gibi mütevazi bir bağış hedefiyle yola çıkan Exploding Kittens, bu hedefe sadece 20 dakikada ulaşmayı başardı. Ortaya çıkmasından bu yana 1 gün bile geçmemişken 2 milyon liraya ulaşan bağışlar yeni bir Kickstarter rekorunu ele geçirecekmiş gibi görünüyor.  

Merakla beklenen kart oyununun yaratıcıları; oyun tasarımcısı Elan Lee, The Oatmeal'in kurucusu Matthew Inman ve Xbox'da sanat yönetmenliği yapmış Shane Small. Bu ekibin bir araya gelmesiyle ortaya enteresan bir oyun çıkmış. 

Oyunu temelde rus ruletinin kart versiyonu olarak tanımlayabiliriz. Oynanış olarak oldukça basit görünse de Kickstarter'da rekor bağış miktarına koşacak kadar eğlenceli olmuş. Dört kişi olduğunuzu varsayarsak masanın çevresinde toplanıp kart çekmeye başlıyorsunuz. Çektiğiniz kartlardan biri Exploding kartı ise ölüyorsunuz. Ölmemek için destede bulunan çeşitli imha kartlarına sahip olmanız gerekecek. Bu kartlardan birini kullandığınızda yerini bir başka arkadaşınıza bırakabiliyorsunuz. Oyunda amacınız hayatta kalmak olacak. Yani patlamamaya çalışacaksınız. 

Ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Samsung Galaxy S6 Duyuru Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

YORUMLAR