Kim Dotcom'dan Takip Edilemez E-Posta Servisi Geliyor

Kim Dotcom'dan Takip Edilemez E-Posta Servisi Geliyor

Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına son verilen Megaupload'ın sahibi ve şimdilerde Mega'nın sahibi olan ve adından teknoloji ile internet dünyasında sık sık söz ettiren Kim Dotcom yine çok konuşulacak bir proje ile karşımızda. Hem yaşam tarzı, hem kişiliği hem de ürünleri ile neredeyse bütün Amerikan şirketlerinin tepkisini almayı başaran ve devleti de kendi peşine düşüren Dotcom'un bu yeni projesi de tüm tepkileri kendine çekecek gibi görünüyor.

Son günlerde ortaya çıkan Amerikan telekulak skandalına karşı kullanıcıların güven içerisinde iletişim kurabilmesi için Mega servisinin içerisine yeni bir iletişim aracı ekleyeceğini duyuran Mega CEO'su Vikram Kumar, Dotcom'un bu projesinin devletlerin kullanıcı iletişimleri üzerinde herhangi bir dinleme ya da ele geçirme yapamayacağının garanti altına alınması olduğunu belirtiyor.

Aynı zamanda bir e-posta mesajlaşma uygulaması da hazırlayan Dotcom'un, bunu en geç dokuz aya kadar devreye sokacağına dair bilgiler mevcut. Devlet ajanlarına karşı büyük bir tepkisi olan Kim Dotcom, Yeni Zelanda'da dinlendiğinin ortaya çıkmasından sonra çok sert çıkışlar yapmıştı. Daha sonra kendisinden özür dileyen başbakan John Key sayesinde olay geçiştirilmişti.

Microsoft kullanıcı bilgilerini devletlere veriyor

YORUMLAR