King of Fighters XIV PC'ye Geliyor!

King of Fighters XIV PC'ye Geliyor!

Atari salonları döneminin en çok ilgi gören oyunları arasında yer alan King of Fighters oyunları çocukluğumuzun renkli geçmesini mümkün kılmış, bize unutulmaz anlar yaşatmıştı. 90'lı yıllarla özdeşleşen serinin son oyunu King of Fighters XIV daha önceden PlayStation 4 oyuncularının beğenisine sunulmuştu; oyunun PC platformuna çıkacağı müjdesi de verildi.

Oyunu geliştiren SNK Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla King of Fighters XIV PC sürümünün bu ayın sonunda Steam üzerinden ön siparişe açılacağını, oyun için bir kapalı beta düzenleneceğini ve oyuncuların 2017 içinde King of Fighters 14'ü bilgisayarlarında oynayabileceklerini duyuruyor. Fakat kapalı beta ve oyunun çıkış tarihi için kesin bir tarih verilmiyor.

Japon oyun geliştiricileri son yıllarda dövüş oyunlarına artan bir önem veriyolar. Oyun konsollarının yükselişi, atari salonlarının eski ilgiyi görmemesi nedeniyle 2000'li yıllarda dövüş oyunlarına gösterilen ilgi azalmıştı. Fakat Capcom, SNK ve Namco Bandai, bu türü canlandırmayı başarmış, bize kaliteli dövüş oyunları sunmuştu. Ayrıca Marvel ve DC ile yapılan işbirlikleri, dövüş oyunu geliştiricilerinin ortaklıkları sonucunda farklı evrenleri birleştiren dövüş oyunları da oynayabilmiştik.

King of Fighters XIV, PlayStation 4 üzerinde böyle görünüyordu:

ULTIMATE MARVEL VS. CAPCOM 3 PC Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Injustice 2 Turnuvası 600 Bin Dolarlık Ödül Dağıtacak

YORUMLAR