Kırılan Nexus 6'lar Ücretsiz Bir Şekilde Değiştiriliyor

Kırılan Nexus 6'lar Ücretsiz Bir Şekilde Değiştiriliyor

Bir Reddit kullanıcısının iddiasına göre Google, kırılan Nexus 6’lar için ücretsiz değişim programı başlattı. Henüz açıklama yapılmayan bu iddia hakkındaki detaylar haberimizde.

Akıllı telefonların en büyük problemlerinden biri de, yere düştüklerinde ekranlarının kırılabiliyor olmaları diye düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan biri olarak, tamir masraflarına girmek bile istemediğimi söylemeliyim. Çeşitli kılıflar, dayanıklı ekran koruyucu filmlerini kullanmak bu konuda gerçekten büyük önem arz ediyor. Yani cihaz kırılsa bile, en azından önlemimi almıştım diyebiliyorsunuz.

Google’ın yeni akıllı telefonu olan Nexus 6’ya sahip bir Reddit kullanıcısı da aynı dertten muzdarip olmuş. Bunun ardından kullanıcının servise gönderdiği cihaz, ücretsiz bir şekilde değiştirilerek teslim edilmiş. Daha önce görülmemiş bir uygulama olan bu değişim programı hakkında Google tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Söylentilere göre Google, kırılan ilk cihazı ücretsiz bir şekilde değişim programına dahil edecek, ikinci değişim ise ücrete tabi olacak.

Söylentiler ve ortaya atılan iddianın gerçek olup olmadığını ancak Google’dan yapılacak bir açıklama sonrasında netleştirebileceğiz gibi görünüyor. Bakalım gerçekten de Google, bir ilke imza atarak değişim programını uygulamaya koyacak mı?

AirDroid 3 ile Android Telefonlarınızı Bilgisayardan Yönetmek Daha Da Kolay

YORUMLAR