Kişisel Asistan Cortana Windows 10'da Tercüman da Olacak

Kişisel Asistan Cortana Windows 10'da Tercüman da Olacak

Microsoft'un geliştirdiği kişisel asistan Cortana her geçen gün kendine yenilikler katmaya devam ediyor. Son olarak ihtiyacımız olan her anda istediğimiz çeviriyi yapmamıza olanak tanıyan Microsoft Translator ile entegre olan Cortana, bundan böyle Windows 10 işletim sisteminde 40 dilde tercüme yapabilecek. Güçlü bir çeviri teknolojisini de içine yerleştiren kişisel asistanın destekleyeceği diller arasında Türkçe de bulunuyor.

Microsoft Translator altyapısıyla kendini güçlendiren Cortana kelime ve cümle çevirisi yapmada uzman hale geliyor. Muadili olan pek çok asistandan önemli özelliklerle ayrılmayı başaran Cortana'nın bu becerisi ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Çin'de etkin olacak.

Destekleyeceği diller arasında Türkçe'nin de bulunduğu geniş bir yelpazede hizmet verecek olan servisin nasıl kullanılacağı da açıklığa kavuştu. Cortana'ya sesli veya yazılı olarak, 'Şu cümleyi Türkçeye, İngilizceye veya herhangi bir dile çevirir misin?' diye soracağız ve cevabı bekleyeceğiz. Cortana yardımcı olamadığı konularda bizi web aramalarına yönlendirecek.

Cortana henüz Türkiye'de kullanıma açık olmadığından Türkçe'den İngilizce'ye bir çeviri yapmak mümkün değil. Fakat kısa zamanda Türkiye'de de kullanıma açıldığında bu sorun ortadan kalkacaktır. İngilizce'den Türkçe'ye çevirinin yapılabildiğini de söylemeden geçmeyelim. Yeni haberler geldiğinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Cortana Beta Sürümü Android İçin Resmi Olarak Yayınlandı

29 Temmuz’dan İtibaren Cortana Hizmetinden Faydalanacaklar Belli Oldu

YORUMLAR