Kişiselleştirilebilir Arama Motoru iri, Kickstarter'da

Kişiselleştirilebilir Arama Motoru iri, Kickstarter'da

Televizyon izleyicilerinin birçoğu geçtiğimiz 20 sene içerisinde kendilerini reklam için pazarlanan bir obje olarak gördükleri için internet tüketimini tecih edip daha özgür bir alana kavuştuklarına sevinmişlerdi. Ancak bu süre içersinde internet kullanıcısı için de hayat oldukça değişti. Kullandığımız arama motorları ve sosyal ağ hizmetleri için üyelik kaydı yapmamız gerekirken kullanım alışkanlığımız haline gelen birçok servis ile birlikte kendi bilgilerimizi de paylaşır konuma soktuk. Bu durumdan rahatsız olanlar için alternatif yollar arayan Amerikalı Jerry Janes, iri isimli projesini Kickstarter projesi olarak takdim etti.

Sosyal ağları yöneten büyük şirketlerin sizi bir kazanç kaynağı olarak kullanması durumu sizi bir ikileme sürüklüyorsa iri isimli bu projeye göz atmanızda yarar var. Kişisel bilgilerinizi kendi yararları için kullanıp size akıllı reklam postalayan kurumlardan bir kaçış yolu olarak lanse edilen iri, kullanıcılara daha korunaklı bir hizmet sunmak istiyor. Web 3.0 fenomeni konusunda ilerleyecek aşamaların ne doğrultuda olması gerektiği tartışılırken iri isimli proje ilk adımları attığını ifade ediyor. Arama motoru ve sosyal ağ kullanımında kişisel bilgilerinizin hangi porsiyonlarını kullanmak istediğinizi seçebileceksiniz.

Bundan birkaç sene önce Diaspora, kontrollü bir sosyal ağ hizmeti projesi olarak takdim edilmeden önce kazandığı popülarite ile kitlelerde merak uyandıran bir fenomen yaratmıştı ancak hizmet aktif hale geldiğinde Google+ ile benzer olan arayüz ve kullanıcı kalabalığının genel ilgisizliği projenin başarıyla ilerlemesine mani olmuştu. iri ile birlikte bizi bekleyen deneyimler arasında kendi güvenlik bilincimizin farkına varmamız ve bunun ne kadar uygulanabiliyor olduğunu öğrenmemiz olacak. Projesi henüz çok taze olan Jerry Janes, 50 gün içersinde 575,000 Dolar yardım almayı hedefliyor.

Google Inbox Önemli Postalar Özelliğini Güçlendirdi

The Evil Within'in İlk 3 Bölümü Steam'de Ücretsiz!

YORUMLAR