Kızaklı Klavyeye Sahip Android Telefon BlackBerry Priv Doğrulandı

Kızaklı Klavyeye Sahip Android Telefon BlackBerry Priv Doğrulandı

BlackBerry’nin Venice adında bir Android telefon çıkaracağı uzun süredir gündemi meşgul ediyordu. Cihaz onaylandı ama adı BlackBerry Priv olarak değiştirildi.

Sonunda BlackBerry'nin Android telefonu resmen doğrulandı ancak telefonun adı Venice olmayacak. BlackBerry Priv adıyla piyasaya sürülecek. Oldukça büyük bir ekrana sahip olacağı konuşulan BlackBerry Priv’in en büyük özelliği kızaklı bir klavyeye sahip olması. Kızaklı klavye ise BlackBerry telefonların imzası olarak kabul ediliyor. Kızaklı klavyesi sayesinde BlackBerry Priv’in 5.4 inçlik ekranının tamamı kullanıcıya kalıyor. Ancak istenirse dokunmatik klavye de kullanılabiliyor. BlackBerry Priv 1440x2560 piksel çözünürlük sunuyor.

1.8GHz, altı çekirdekli Snapdragon 808 SoC işlemci kullanan BlackBerry Priv 3GB RAM taşıyacak. Bu da cihazın oldukça hızlı bir akıllı telefon olacağını işaret ediyor. BlackBerry Priv 18MP arka ve 5MP ön kameraya sahip ve hem Android hem de BlackBerry OS işletim sistemi ile çalışacak. BlackBerry Priv Kasım ayında satışa sunulacak. BlackBerry Priv'in adı henüz Venice olarak bilindiğinde sızdırılmış bir videosunu paylaşıyoruz. 

BlackBerry'nin Android Telefonu BlackBerry Venice'in Fiyatı Belli Oldu

BlackBerry Venice Klavyeli Android Cihazın Görüntüleri ve Videosu Sızdırıldı

BlackBerry'nin Android Telefonu Venice İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR