Klavye ve Fare Yeniden İcat Edildi: KeyMouse

Klavye ve Fare Yeniden İcat Edildi: KeyMouse

Dünyada klavyenin icadı 1800'lere, fare'nin icadı ise 1900'lü yılların ortalarına dayanmaktadır. Hayatımızda önemli yer tutan bu iki icat ortaya çıktığından beri sürekli yenileniyor. İnsanların rahatlığı göz önünde bulundurularak teknolojinin nimetleriyle harmanlanıp beğenimize sunulan klavye ve fare, bir Kickstarter projesiyle yeniden yorumlandı: KeyMouse

KeyMouse, Las Vegas'da varlığını sürdüren ZZ Inc. tarafından geliştirildi. Projelerini tamamlamak için gerekli olan parayı Kickstarter yoluyla bulmayı amaçlayan şirket, klavye ve fareyi bir arada kullanmayı sağlayan bir prototip oluşturdu. İnsanların ellerini hareket ettirmeden klavye ve fareyi daha işlevsel kullanmasına olanak sağlayan bu proje konfor ve ergonomi bakımından oldukça güzel görünüyor.

Bilgisayar kullanan herkesin verimliliğini artırmak için tasarlanan KeyMouse, aynı zamanda oyun, programlama, autocad çizimleri ve grafik tasarımlarında da büyük kolaylık sağlıyor. Kullanımı her seviyeden insan düşünülülerek ana tuşlar kavisli olacak şekilde yapılan klavye ve fare'nin özellikleri ise şöyle:

- Kablosuz yüksek hızlı Bluetooth 3.0 ve pili şarj etmek için USB arabirimi,

- 3200 cpi lazerli fare sensörü,

- Mekanik klavye,

- Arkadan aydınlatmalı tuşlar,

- Şarj edilebilir Li-Ion piller (18.500: 3.6V 1400 mAh),

- Bir tarafı 9.7 gram olmak üzere toplam 19.4 gram ağırlık,

- Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde sorunsuz çalışma. 

KeyMouse sadece yukarıdaki özelliklere sahip değil. Mobil platformlarda da test ediliyor fakat geliştiriciler şuanda resmi olarak desteklenmeyeceğini açıkladı. Bununla ilgili farklı bir prototip oluşturulması üzerinde çalışacaklardır.

Klavye ve fare'nin yeniden icat edildiği bu proje'nin Kickstarter'da bitmesine çok az bir süre kaldı. 100 bin dolar hedefle başlamasına rağmen beklediği desteği bulamamış görünen KeyMouse'u ayrıntılı olacak incelemek isterseniz Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Kickstarter'da Rekora Koşan Kart Oyunu: Exploding Kittens

Yapay Zeka ve Lazer Teknolojisi Ürünü: Mercedes Benz F 015

YORUMLAR