Klavyenizi Kullanarak Renkli Bir Şekilde Snake Oynamaya Ne Dersiniz?

Klavyenizi Kullanarak Renkli Bir Şekilde Snake Oynamaya Ne Dersiniz?

İlk olarak 40 yıl önce hayatımıza giren yılan oyunu, Nokia telefonları ile herkesin diline pelesenk olmuştu. Ama ne yazık ki günümüzde akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte emektar oyunu Snake iyice unutuldu.

Yılan oyunu bağımlısı olan MythicManiac kullanıcı ismine sahip olan genç kardeşimiz, klavyesi üzerinde çeşitli çalışmalar yaparak eskimeyen oyunu ekranın dışına taşırmayı başardı. Ortama 700 TL'lik bir fiyat etiketine sahip olan Corsair K70 marka klavyesine çeşitli kodlamalar yazarak "Snake" oyununu klavye üzerinden oynanabilir hale getirdi. Yaptığı bu çalışmayı videoya kaydederek Youtube'da paylaşmayı da ihmal etmeyen MythicManiac, oyuncuların kısa sürede çok konuştuğu bir isim oldu.

Klavye üzerinden yılan oyunu oynanır mı? Elbette oynanır neden oynanmasın, işte kanıtı:

Buradaki adres üzerinden Corsair K70 marka klavyesini nasıl bir yılan oyununa çevirdiğini anlatan MythicManiac, merak eden takipçilerine de yardımcı olacağını açıkladı. Yukarıdaki videoda da izlediğiniz gibi oyun bildiğimiz "Snake" oyunu. Yalnız hareket alanı ekranlara oranla biraz daha kısıtlı ve oynaması biraz daha zor. Klavye üzerinde yanan "Sarı" tuşları yiyerek yılanı büyütmeniz gerekiyor. Eğer yanlış yerlere giderseniz tüm tuşlar kırmızı hale dönüyor ve oyununuz burada son buluyor.

Siz de MythicManiac gibi klavye üzerinden oyun oynamak istiyorsanız öncelikli olarak programlar sayesinde düzenlenebilir, kullanıcı kontrolüne izin veren ışıklı bir klavyeye sahip olmanız gerekiyor.

Kim Kardashian'ın Oyunu Kazanç Rekoru Kırıyor!

YORUMLAR