Klimalı Otobüs Duraklarının Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor

Klimalı Otobüs Duraklarının Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor

Toplu taşıma araçlarını bekleyen vatandaşların soğuk havalarda üşümemesi için kolları sıvayan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki klimalı durakların sayısını 50'ye çıkardı. 

Kış aylarında Türkiye'nin en soğuk illerinden birisi olan Erzurum, aynı zamanda 893 rakım ile en yüksek ikinci şehir konumunda yer alıyor. Durum böyle olunca da kış ayları Erzurum için biraz daha sert geçiyor. Zaman zaman -40 dereceye kadar düşen sıcaklık ise özellikle toplu taşıma bekleyenleri zora sokuyor. Bu soruna çözüm bulmak için kolları sıvayan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehirde var olan klimalı durak sayısını 50'ye yükseltti. Kentin stratejik noktalarına kondurulan bu duraklar vatandaşların daha huzurlu olmasını sağlıyor.

Vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ile karşılanan ve oldukça beğenilen yeni duraklar, içerilerinde yer alan klimalar sayesinde dışarıya göre daha sıcak bir ortam sunuyor. Soğuk havada bekleme çilesini sonlandıran ve yoğun kar yağışına karşı koruma sağlayan klimalı durakların son derece konforlu olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Bu durakların sayısını arttırmaya devam edeceğiz. İnsanlar bu duraklarda çok huzurlu. Kış aylarında araçlar buzlu yollardan dolayı gecikebiliyor. Bu nedenle insanlar soğukta beklemek zorunda kalıyor. Bu soruna klimalı duraklar ile çözüm bulduk" şeklinde açıklama yaptı. Ayrıca durakların sayısının ilerleyen günlerde 150'ye çıkacağı da ifade edildi. 

KPSS Sonuçları Açıklandı

Boğaziçi Üniversitesi Kurumları Siber Saldırılara Karşı Koruyacak

YORUMLAR