Klout Android Uygulaması Yayınlandı

Klout Android Uygulaması Yayınlandı

Klout bir kaç sene önce sadece bir web uygulaması olarak yayınlandığında beklendiği kadar ilgi görmemişti ve dolayısıyla pek çok kişi uygulamanın kısa süre sonra kapanacağını düşünüyordu. Zira doğru bir gelir modeli ve kullanıcılar için kendisini vazgeçilmez kılabilecek yeteneklere sahip olmaması nedeniyle kullanım oranları da giderek düşüyordu. İlk başta yakalanan pozitif atmosfer ve merak ise zamanla yerini ilgisizliğe bırakmaya başlamıştı.

Tabii ki Klout yetkilileri bunu önleyebilmek için bazı adımlar attılar ve bunlar arasında kullanıcılara promosyonlar vermek, daha detaylı istatistiklere ulaştırmak ve iOS uygulamasını yayınlamak vardı. Fakat iOS uygulaması oldukça uzun süredir yayında olmasına rağmen Klout'un Android versiyonu mevcut değildi.

Bugün yayınlanan Klout Android uygulaması sayesinde Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları da artık mobil cihazlarından sosyal ağ popülerliklerini görebilecek ve sosyal medya hesaplarını yönetebilecekler. Klout'un artık direkt olarak sosyal ağ hesaplarında paylaşım yapma özelliğinin olması ve ayrıca hangi zamanlarda hangi içeriklerin takipçileriniz için daha uygun olduğunu da gösterebilmesi sayesinde oldukça işinize yarayacağına inanıyorum.

Uygulamaya dair inceleme yazımıza ve ayrıca iOS sürümüne de aşağıdaki bağlantılardan kolayca ulaşabilirsiniz:

Facebook'tan yeni ilişki durumu sorgulama butonu

YORUMLAR