Kodak Yeni Bir Akıllı Telefon Üretti

Kodak Yeni Bir Akıllı Telefon Üretti

Genellikle fotoğraf sektöründe adını duymaya alışkın olduğumuz Kodak markası, kendi sektörünün tamamıyla dışına çıkarak yeni bir akıllı telefon üretiyor. 

Kodak'ın akıllı telefon sektöründeki ilk girişimi bu değil. ABD'li şirket daha önce de fotoğraf sektörünün dışına çıkarak IM5 isimli bir telefon üretmişti. Kodak, IM5 ile hatırı sayılır bir satış yaptı. Fakat bu satış oranı şirketi tam olarak istediği satış rakamına ulaştıramadı. Kodak IM5 ile yakalayamadığı satış başarısına yeni bir telefon üreterek tekrar ulaşmaya çalışacak.

MediaTek işlemciyle çalışacak olan yeni Kodak telefonunun yüksek özelliklere sahip olacağı söylenmekte. Telefonda Kodak'ın zaten kendi alanı olan kamera teknolojisi sayesinde oldukça gelişmiş lensler yer alacak. Bu sayede Kodak'ın yeni telefonunu alan kullanıcılar kusursuz fotoğraflar çekebilecekler.

Henüz teknik özellikleri tam olarak bilinmeyen yeni Kodak telefonu, 20 Ekim 2016 tarihinde tanıtılacak. Bu tanıtımla birlikte fotoğraf sektörünün dev ismi Kodak'ın nasıl bir telefon ürettiğini daha yakından görebileceğiz.

Sizce Kodak'ın yeni telefonu başarılı olur mu?

Akıllı Telefonlar 5 Adımda Dünyayı Nasıl Değiştirdi?

Bütçe Dostu Akıllı Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik

YORUMLAR