Konami Hacklendi!

Konami Hacklendi!

Geçtiğimiz haftalarda Ubisoft'un sunucularına saldıran hackerlar, oyun dünyasının güçlü isimlerini hedef almaya devam ediyor. Konami bu hafta yaptığı açıklamada 13 Haziran - 7 Temmuz arası 35.000'den fazla hesap kaba kuvvet saldırısına uğradığını açıkladı.

Pro Evolution Soccer ve Metal Gear oyunları ile popülerliğini sürdüren Japo oyun şirketi Konami Digital Entertainment, Konami ID portalına 35.252 yetkişiz giriş tespit ettiklerini açıkladı. Yetkisiz girişleri engellemek için önlem aldıkları belirten şirket, hesabı saldırıdan kullanıcıları ile ayrı ayrı iletişime geçerek şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Kullanıcılarından özür dileyen Konami, başlangıçta çok sayıda erişim hatası tespit ettiklerini ve inceleme başlattıklarını söyledi. İnceleme sonucunda 13 Haziran - 7 Temmuz arası 35.252 yetkisiz giriş, 3.945.927 yetkisiz oturum açma girişimi bulan şirket, kullanıcıların ad, adres, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kişisel tüm bilgilerin açığa çıkmış olabileceğini söyledi.

Konami kullanıcıları oturum açma kimliklerini değiştirmeleri konusunda uyarıyor.

Windows Phone 8 GDR2 Güncellemesi Neler Getiriyor?

YORUMLAR