Konami'nin Başkanı Kojima Productions'a Katıldı

Konami'nin Başkanı Kojima Productions'a Katıldı

Konami ile tatsız şekilde ayrılan Hideo Kojima'nın oyun geliştirme stüdyosunun yeni başkanının, daha önce 10 yıl boyunca Konami Avrupa'nın başkanlağını yapan, Shinji Hirano olduğu ortaya çıktı.

 

Her şey Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain'in yayınlanmasına çok az bir süre kala gün yüzüne çıkmıştı. Çok uzun yıllardır Konami adına oyunlar geliştiren Hideo Kojima ve Konami arasında gerginlikler yaşanmış ve sonrasında bir çalışanın başına gelebilecek en kötü şeylerin Kojima'ya uygulandığını öğrenmiştik. Oyunu bitirmek üzereyken, şirkette kendi odasına hapsedilen ve çalışanlarıyla dahi görüştürülmeyen Hideo Kojima, oyunun çıkış yapmasıyla birlikte Konami'den ayrıldığını duyurmuştu. Ayrılıktan sonra Sony ile anlaşan ve Death Stranding isimli gizemli mi gizemli bir oyun geliştirmeye başlayan Kojima'dan sürpriz bir transfer hamlesi geldi.

Yeni oyunları üzerine çalışmaya devam eden Kojima Productions'ın başkanlık koltuğuna, daha önce Konami'de de başkanlık görevinde bulunmuş olan Shinji Hirano'nun getirildiği fark edilidi. 2005 ve 2015 yılları arasında Konami Avrupa'yı yöneten Hirano, ardından şirketin satış departmanında görev almaya başlamıştı. Yöneticinin LinkedIn hesabı üzerinde yaptığı güncelleme ile ortaya çıkan yeni transfer, Kojima'nın Konami'ye ilk darbesi olarak gösterildi. 

Death Stranding Duyuru Videosu

YORUMLAR