Konsol Savaşlarının Unutulmuş Üyeleri Burada

Konsol Savaşlarının Unutulmuş Üyeleri Burada

Konsol sevenler için muazzam bir mekan bugünkü haberimizin konuğu oluyor. Hepimiz biliyoruz ki konsollar yıllardır bir yerde oyun dünyasının en büyük savaşçıları olmuştur. Cathode Ray Tube Amusement Device ile başlayan konsol macerası, Magnavox Odyssey ile yepyeni bir çağa gelmiş ve günümüze kadar devam etmiştir. Peki ya bu konsolların hepsini bir arada görmek ister miydiniz? 

Japonya'da açılan yeni oyun müzesinde bu mümkün. Unutulmuş konsolların bir arada bulunduğu bu müze, Japonya'da büyük ilgi topluyor. NES/Famicon'lardan tutun, SEGA Game 1000'e kadar hiç duymadığınız konsollar bile bu gruba dahil.

Açıklanan bilgilere göre tam tamına 56 farklı konsol şu an bu müzede harika korunarak sergileniyor. Hem de klon değil, tamamen orijinal. Rengarenk duruşlarıyla, cam vitrinlerin arkasında konsol sevenleri ağırlamak için duruyorlar. Özellikle bu konuda ilgi bu müzeye çok yoğun.

Eğer siz de bu tür eski konsollara ilgiliyseniz, müzenin sitesini ziyaret etmenizde fayda var. Zira Japonca olduğu için pek anlaşılmasa da, resimler gerekli bilgiyi verecektir. 

YORUMLAR