Konsollardan DVD Okuyucuları Kaldırtacak Gelişme

Konsollardan DVD Okuyucuları Kaldırtacak Gelişme

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir toplantı ile Mart 2017'de sona eren finansal çeyreğe dair raporlarını açıklayan Electronic Arts, kullanıcıların oyun satın alma alışkanlıklarına dair önemli detaylar verdi.

İndirilme yoluyla yaptığı satışlarda büyük bir artış olduğunu belirten şirket, dijital satışlardan 3.034 milyar dolar gelir elde ettiğini, bu rakamın geçtiğimiz döneme göre yüzde 20 arttığını ve toplam satışların yüzde 61 gibi büyük bir bölümünü oluşturduğunu açıkladı. EA bütün platformlarda kutulu oyunlardan ziyade dijital tarafta satışlarını gerçekleştirirken, konsollar içinde durumun aynı olduğunu söyledi.

Daha çok kutulu oyunun satıldığı konsol dünyasına dair bir öngörüde de bulunan Electronic Arts, 2017'nın sonuna kadar konsollar için yapılan satışlarının yüzde 40 gibi büyük bir kısmının dijitalden gerçekleşeceğinin altını çizdi. 

Böyle gitmesi durumunda, yakın zaman sonra konsoldaki dijital satışların yüzde 50'nin üzerine çıkabileceği de tahmin ediliyor. Bu veriler doğrutusunda, dağıtımcı şirketlerin kurulu oyun yerine bir anda dijital satışlara yöneldiklerini de görebiliriz. Dahası böylesine düzenli bir artışla birlikte bir sonraki konsol devrinde, şirketler içerisinde CD okuyucuyu bulundurmayan konsolları tasarlamaya başlayabilirler. 

Electronic Arts'dan Battlefield Serisi İçin Şok Karar!

YORUMLAR