Konuşan Dövme Teknolojisi Geliyor

Konuşan Dövme Teknolojisi Geliyor

Dövme yaptırmayı düşünen veya mükemmel dövmeyi henüz bulamamış, ya da birden fazla dövmeye sahip olan biri olabilirsiniz. Her halükarda, bu haber dikkatinizi çekecek. Skin Motion isimli dövme şirketi, dövmeciliğe yepyeni bir ses getiriyor. Artık sevdiğiniz kişinin sesini vücudunuza kazımanız oldukça mümkün.


Hazırladıkları mobil uygulama sayesinde, vücuda kazınan ses dalgalarının seslendirmesini sağlayan Skin Motion; dövme sanatçısı Nate Siggard, teknoloji uzmanı Ryan Flynn, yapay zeka uzmanı Andrew Kilkenny, müşteri ilişkileri uzmanı ve aynı zamanda teknolojiyi ilk deneyenlerden Juliana Damiano tarafından ortaya çıkarıldı. Atılımcılardan Damiano, vücuduna köpeğinin sesini işte böyle kazıtmış:


Sevdiklerinin doğum tarihini, el izini hatta çehresini yaptıranlara çoktan alıştık. Bu yeni teknoloji sayesinde, sevdiklerinizin sesi de her zaman sizinle olacak. Teknolojinin ülkemizdeki dövme atölyelerine gelmesi ne kadar sürecek gerçekten merakla bekliyorum. Peki ya siz bu dövme fikrine ne diyorsunuz?

Google'ın Elektronik Dövme Teknolojisi SkinMarks Geliyor

Microsoft ve MIT'ten Telefonları Kontrol Edebilen Akıllı Dövme

YORUMLAR