Konuştuğu Sırada Cep Telefonu Patladı!

Konuştuğu Sırada Cep Telefonu Patladı!

Kırşehir’de cep telefonu ile konuşan bir kişi, konuşma esnasında telefonun patlaması sonucunda yaralandı. Yaralanan kişi çevredeki insanların 112'yi araması sonucunda hemen hastaneye kaldırıldı.

Kırşehir'in Aşıkpaşa Mahallesi’nde yaşanan bu olayda Irak asıllı olduğu öğrenilen Mohammad A. adındaki kişi, yolda yürüdüğü esnada cep telefonu ile konuşuyordu. O sırada kulağında patlayan telefon şahsı yaraladı. Çevrede olayı gören kişiler, hemen telefonlarına sarıldı ve ambulans çağırdı. Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmeye başlayan yaralı adamda 1.dereceden yanık olduğu tespit edildi. Durumunun ise son alınan bilgilere göre iyi olduğu ancak, yüzünün çeşitli bölgelerinde yanık izlerinin kalacağı belirtildi.

Kulağında patlayan cihazın neden patladığı, aynı modelde diğer cihazlarda böyle problem yaşandı mı gibi bir takım araştırmalara başlandı. Fakat bazı net olmayan bilgiler dışında henüz bir şey bulunamadı. Bataryasının patladığı düşünülen cihaz, olayın yaşandığı bölgede büyük tehlike yarattı. 

Ayrıca telefonların patlaması hakkında doktorlar, markasını bilmediğiniz ve ucuz olan bataryaların alınmaması gerektiğini ifade etti. Aynı zamanda Çin malı olan telefonların da kullanılmasının doğru olmayacağı tekrardan hatırlatıldı.

BTK Uyardı, 'Telefon Çalar Çalmaz Kulağınıza Götürmeyin!'

90 Yıl Önce Çizilen Tablodaki Cisim, Cep Telefonu Olabilir Mi?