Köpekbalıkları ile Yüzmek Selfie Çekmekten Daha Güvenli

Köpekbalıkları ile Yüzmek Selfie Çekmekten Daha Güvenli

Aramızda selfie çekmeyen yoktur heralde? Peki size köpekbalıkları selfie çekmekten daha güvenli desek tepkiniz ne olurdu? 

Hergün milyonlarca kişi selfie çekiyor ve çekilen resimler sosyal paylaşım sitelerine yükleniyor. Ancak giderek artan selfie modası artık tehlikeli olmaya başladı. Eğlenceli gibi görünen bu hobi, yer yıl onlarca kişinin ölmesine de neden oluyor. Hatta çılgın bir ölüm istiyor, "namım yürüsün" diyorsanız durmayın patlatın bir selfie...

Dünyaca ünlü Priceonomics, geçtiğimiz günlerde 2015 yılında yaşanan ölümlerin nedenlerini yayınladı. Verilere baktığımızda ise oldukça şaşırdık. Masum gibi görünen selfie meğerse o kadar da masum değilmiş. Tam bir ölüm makinesi değil belki ama yine de, "selfie çekmek size ve çevrenizdekilere zarar verebilir" demek yanlış olmaz.

Araştırma sonuçlarına göre sadece 2015 yılında 28 kişi selfie yüzünden hayatını kaybederken, yılbaşından bu yana bu rakam 49 kişiye yükselmiş. Aşağıdaki tabloda dikkatlerden kaçmayan bir diğer nokta ise adından bile ürktüğümüz köpekbalıklarının 1 yıl içerisinde sadece 8 kişiyi öldürmüş olması. Bu sonuçlara göre köpekbalıkları selfie'den daha güvenli demek mümkün. Yine aşağıdaki tablo; kurutma makineleri yüzünden 2, Everest tırmanışı sırasında 17, paten yaparken 28 kişinin hayatını kaybettiğini işaret ediyor. 

2015 yılı içerisinde gerçekleşen ölüm nedenleri yukarıdan aşağı; kurrutma makineleri,köpek balıkları,

American futbolu, Everest tırmanışı, paten kazaları...


Selfie'den ölenlerin selfie çekme yöntemlerinin grafiği; sırasıyla yüksekten düşme, boğulma, tren kazası,

ateşli silahlar,el bombası, uçak kazası, hayvan saldırısı olarak sıralanıyor.

Ülkelere göre Selfie'den ölenlerin sayısı...

Ben selfie'den vazgeçmem arkadaş! diyorsanız sizin için "İyi Selfie Çekmek İçin Bilmeniz Gerekenler" blogunu hazırladık. Biz uyardık, eğer selfie çekerken ölürseniz mesuliyet kabul etmiyoruz. Ayrıca sizin için seçtiğimiz uygulamaları aşağıdan indirerek daha kaliteli selfieler çekebilirsiniz. İyi selfieler..

Instagram Çoklu Hesap Desteği Tüm Kullanıcılar için Aktif

YORUMLAR