Koronavirüs 17 Yaşındaki Genci Öldürdü

Louisiana eyaletinde yetkililerin yaptığı açıklamaya göre çarşamba günü New Orleans'ta virüs nedeniyle hayatını kaybeden 18 kişinin arasında 17 yaşında bir genç de yer alıyor.

Koronavirüs bir pandemi haline geldiği ilk günlerde virüsün daha çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunan kişileri tehdit ettiği ifade ediliyordu. Fakat son günlerde gelen bilgiler, gençlerin de virüs nedeniyle tehlike altında olduğunu ortaya koydu.

Louisiana eyaletinde yetkililerin yaptığı açıklamaya göre çarşamba günü New Orleans'ta virüs nedeniyle hayatını kaybeden 18 kişinin arasında 17 yaşında bir genç de yer alıyor. Birçok kişi, koronavirüs nedeniyle bölgede hayatını kaybeden en genç insanın 17 yaşındaki bu genç olduğunu ifade etti.

Koronavirüs büyük bir tehlike olmaya devam ediyor

Bölge eyaletinin valisi John Bel Edwards, koronavirüs dışında bir hastalığı olup olmadığı bilinmeyen gencin ölümü ile ilgili derin bir soruşturma başlattı. Konu ile ilgili net bir karar ise muhtemelen kısa zamanda alınacak.

Vali Edwards, “Bu, herkesin risk altında olduğunu gösteriyor. Yaş ve sağlık durumundan bağımsız olarak ciddi komplikasyonlar taşıma riski altında olan bir nüfus yüzdesi var ve karşılaşabilecekleri ihtimaller arasında ölüm de bulunuyor” ifadelerine yer verdi.

Bu gencin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesi, gençlerin de koronavirüs karşısında tehdit altında olduğunu ortaya koydu. Bu durum çok ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğumuz gerçeğini yeniden gösterdi.

YORUMLAR