Koronavirüs Görülmeyen Ülkeler

Koronavirüs salgınının hiç uğramadığı ülkeler de var. İşte koronavirüsün görülmediği ülkeler

Dünyanın yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını ile mücadelesi devam ediyor. İnsanların normal hayatlarına ne zaman dönecekleri belli değil. Vaka ve ölüm sayısı hızla artıyor. İlginç bir şekilde koronavirüsün hiç uğramadığı ülkeler de var. İşte koronavirüs vakasının tespit edilmediği o ülkeler

2 Nisan 2020 tarihi itibarıyla, Dünya genelinde mevcut vaka sayısı 705.277, tedavi edilen vaka sayısı 202.728, ölümcül vaka sayısı da 48.583. T.C. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre, Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı 15 bini geçti, koronavirüsten 979 kişi yoğun bakımda tedavi görürken, 277 kişi hayatını yitirdi. İnsanlara sürekli olarak “Evde Kalın” çağrıları yapılmasına, çoğunluk uymasına rağmen virüs hızla bulaşıyor, can almaya devam ediyor. Virüs şu anda 183 ülkeye yayılmış durumda ancak koronavirüsün hiç girmediği ülkeler de var.

Koronavirüsün görülmediği ülkeler; Türkmenistan, Tacikistan, Yemen, Güney Sudan, Kuzey Kore, Malavi Adası, Sao Tome ve Principe, Komor Adaları ve Lesotho. Bu ülkelerde koronavirüsün görülmemesinin nedeni olarak önem arz eden testlerin yapılmaması ve sansür gösteriliyor.

YORUMLAR