Korsanlar Windows 10'a Savaş Açtı, Windows 10 Kullananlar Torrent Sitelerine Giremeyecek

Korsanlar Windows 10'a Savaş Açtı, Windows 10 Kullananlar Torrent Sitelerine Giremeyecek

Korsan torrent sitelerinin amiral gemisi The Pirate Bay ve benzeri birçok web sitesi Windows 10 kullanıcılarını kabul etmeyecek.

Korsanlar yine korsanlıklarını gösterdiler. Windows 10’un torrent indirmeye ve korsan oyunlara karşı açtığı savaşa misilleme yapmakta gecikmediler. Özel üyelikle torrent indirilen bir çok TV dizi ve film indirme sitesi, üyeleri Windows 10 kullanıyorsa web sitelerinden faydalanamayacak. Torrent siteleri Windows 10 kullanıcılarını tamamen dışarda tutmayı hedefliyor.

Bu durumda film indirmek ve Game of Thrones’u herkesten önce seyretmek Windows 10 kullanıcılarına bu sitelerde nasip olmayacak. Bu kararla Windows 10 yükseltmesi yapan bazı kullanıcıların Windows 7 ve 8.1’e geri dönmeye başladığı bile söyleniyor. Ancak şimdilik bu durum sadece bir iddia.

TorrentFreak web sitesinin haberine göre iTS ve FSC gibi özel torrent grupları Windows 10’un yeni kullanıcı koşulları maddelerinden çok rahatsız olmuşlar. Bu yüzden kendi gruplarına bağlı torrent web sitelerine Windows 10 ile giriş yapan kullanıcıları uyararak siteye kabul etmeyecekler.

Korsanlar Microsoft’un yeni güvenlik protokollerinin kullanıcının sabit belleğini taradığını ve korsan oyun, film gibi verileri saptayarak kaynağına ulaşabildiğini savunuyor. Bu durumda da, bu tehlikeyi savuşturmak için Windows 10 kullanıcılarını dışarıda tutmayı tercih ediyor.

Windows 10'da Korsan Oyun ve Yazılım Çalıştırmak Mümkün Olmayacak

Windows 10'da Oynanması Mümkün Olmayan Korsan Oyunlar Belli Oldu

YORUMLAR