KOSGEB, Oyun Geliştiricilerine 250 Bin Lira Destek Verecek

KOSGEB, Oyun Geliştiricilerine 250 Bin Lira Destek Verecek

KOSGEB, bilişim alanında oyun, ürün, uygulama ve yazılım geliştiren şirketlere 250 bin liraya kadar destek verecek. Verilen destek ile yerli yazılımın artış göstermesi amaçlanıyor.

Ülkemizde oyun sektörüne verilen önemi artırmak isteyen KOSGEB, oyun geliştiren şirketlere finansal destek sağlayacak. Global pazarda oldukça önemli olan oyun sektörünü ülkemizde de yaygınlaştırmak için böyle bir adım atan KOSGEB, yerli yazılımın desteklenmesini ve geliştirilmesini de sağlamış olacak. Buna göre bilişim teknolojileri alanında oyun, ürün, uygulama ve yazılım geliştiren şirketlere 250 bin liraya kadar destek sağlanacak. 

Global pazarda yüksek katma değer üretebilen sektörleri desteklemek isteyen KOSGEB, bilişim teknolojileri alanındaki faaliyetleri desteklemeye başlıyor. Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesi Teklif Çağrısı ile yola çıkan KOSGEB, bilişim teknolojileri alanında oyun, ürün, yazılım ve mobil uygulama geliştiren şirketlere destek vererek ekonomi paylarının ve etkinliklerinin arttırılmasını sağlayacak. Verilen destek "bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı", "bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetler" ile "veri işleme, barındırma ve ilgili faaliyetler, web portalları" alanlarını ilgilendiriyor. 

Toplam Destek Bütçesi 50 Milyon Lira

Bilişim teknolojileri alanında desteklerini arttırarak yeni oyunların ve mobil uygulamaların geliştirilmesini sağlayacak olan KOSGEB, firmalara 100'ü geri ödemesiz olmak üzere toplamda 250 bin liraya kadar destek sağlayacak. Çağrı kapsamında verilecek toplam destek bütçesi 50 milyon lirayı bulacak. Öte yandan ülkemizin sınırlı ve başarılı oyunlarından birisi olan Mount&Blade ülkemizde geliştirilmiş olup 100'den fazla ülkede oyunseverler tarafından tercih edilmişti. Ayrıca dünyanın en iyi 100 oyunu arasında da gösterilen oyun önemli ödüller de kazanmıştı. KOSGEB'in bu desteği ile bunun gibi oyunları artış göstermesi bekleniyor. 

Sikorsky Helikopterleri Artık ASELSAN Desteğiyle Uçacak

Bilim Adamları Terör Saldırılarını Tahmin Edebilecek Bir Algoritma Geliştiriyor


YORUMLAR