KPSS 2017 Cevap Kağıtları Yayımlandı

KPSS 2017 Cevap Kağıtları Yayımlandı

KPSS 2017'ye giren binlerce adayın merakla beklediği anlardan bir tanesi daha geldi. ÖSYM, yaptığı açıklama ile KPSS 2017'ye katılan adayların cevap kağıtlarının erişime açıldığını duyurdu. 

2017- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek- Genel Kültür- Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi) sınavlarına giren adaylar sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından heyecanla ÖSYM'nin cevap kağıtlarını yayımlamasını bekliyordu. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuru ile 27 Mayıs 2017'de uygulanan KPSS alan sınavlarının 1. oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri), 2. oturumu (hukuk, iktisat, maliye) ile 28 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan KPSS alan sınavlarının 3. oturumuna (işletme, muhasebe, istatistik) giren adayların cevap kağıtlarının görüntülerini ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerim görülebileceği söylendi. 

KPSS 2017'ye giren adaylar saat 14.30'dan itibaren cevap kağıtlarını ve soruların doğru cevaplarını ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden öğrenebilecekler. Bunun için adayların https://ais.osym.gov.tr adresine girmeleri, sağ üst tarafta yer alan giriş seçeneklerinden bir tanesiyle (e-devlet ya da ÖSYM hesabı) sisteme giriş yapmaları, ardından sol tarafta yer alan menüden Başvularım/Tercihlerim başlığına tıklamaları ve bu başlıktan açılan sınavlardan KPSS seçeneğini seçmeleri gerekiyor. Tüm bu işlemlerin sonunda açılan sayfada, sınav kitapçığı görüntüle sekmesine tıklamanızla birlikte şıkları görecek ve bu şıkların üzerine tıklamanızla birlikte sınav kitapçığınızı da görüntüleyebileceksiniz. 

ÖSYM Şifresini Kuzenine Veren Gencin Hayatı Mahvoldu!

ÖSYM’nin Soruları Barındıran Bilgisayarları İnceleme Altında

YORUMLAR