Kredi Kartı Sahipleri Dikkat! Biriken Puanlar Sıfırlanacak

Kredi Kartı Sahipleri Dikkat! Biriken Puanlar Sıfırlanacak

Kredi kartlarında biriken puanlar yıl sonu itibariyle sıfırlanacak ve bu puanları kullanmayan tüketicilerin paraları yanacak. Bu konuya değinen Tüketiciler Derneği, puanların paraya çevrilmesi ya da kullanılması için uyarıda bulundu.

Kredi kartlarındaki puan sistemleri dönemsel olarak uygulanıyor ve bazı kredi kartlarındaki puanlar da nakit paraya çevrilebiliyor. Bu puanlar kullanılmadığında sıfırlanıyor ve kart sahibi paradan faydalanamıyor. Tam da bu konunun üstüne basan Tüketiciler Derneği, 2016 yılının son ayında tüketicilerin kartlarında biriken puanları kontrol etmelerini aksi taktirde dönemsel olarak puanlarının silinebileceğine dikkat çekti. Çoğu tüketicinin haberinin bile olmadığı bu uygulama, ülke genelindeki kredi kartı sayısı baz alındığında ciddi kayıpların olmasına neden oluyor.

Ülkemizde 58 milyon civarında aktif kredi kartı bulunuyor ve sayının oldukça fazla olması da kredi kartlarında kalan paraların öneminin artmasına neden oluyor. Kredi kartlarında biriken puanlar kullanılmadığı taktirde toplam olarak ciddi paralar ortaya çıkabiliyor ve tüketici kayıpları oluşuyor. Öte yandan kredi kartlarındaki puanların kullanım oranı ülke genelinin sadece yüzde 10'unu kapsıyor. Miktarın az olduğuna bakmaksızın bu paraların nakite çevrilmesi kritik önem taşıyabiliyor. Eğer sizde kredi kartı kullanıcısıysanız puanlarınızı bankanın internet şubesinden rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.

Kredi Kartına Taksit ve Borç Yapılandırma Dönemi Resmen Başladı

Dikkat! Kredi Kartı Taksitleriyle İlgili Değişiklikler Yolda

YORUMLAR