Kripto Para Borsası Avrupalı Bankaları Geride Bıraktı!

Binance Deutsche Bank

Kripto para dünyasının yükselişiyle kazançlarını katlamaya başlayan Binance, Avrupalı birçok bankayı kârlılık konusunda geçti.

Bugün yapılan açıklamada, Binance’ın elde ettiği gelirle Avrupa’nın en büyük bankası Deutsche Bank’ı geride bıraktığı söylendi. 

Binance Bayrak

Temmuz 2017’de Hong Kong merkezli kurulan kripto para borsası Binance, referans programı ve düşük kesinti ücretleriyle bir anda ön plana çıkmıştı. Temmuz ayından sonra hızlı yükselişini sürdüren internet sitesi, en büyük kripto para borsası konumuna gelmeyi başarmıştı.Mart 2018’de tası tarağı toplayarak Hong Kong’dan Malta’ya taşınan Binance, üzerindeki vergi yükü ve diğer baskıları atmasından sonra hızlı bir yükselişe geçmiş ve birincilik koltuğundaki yerini iyiden iyiye sağlamlaştırmıştı.

Bugün ortaya çıkan verilerle Binance’ın ne kadar büyüdüğü ortaya çıktı. 2018’in ilk çeyreğine dair finansal raporlarını yayınlayan borsa, üç aylık süreçte 200 milyon dolar kâr ettiğini duyurdu. Aynı finansal çeyrekte 148 yıl önce kurulan ve 100 binden fazla çalışanı olan, Avrupa’nın en büyük finans kuruluşlarından Deutsche Bank, 146 milyon dolar kâr açıklamıştı.

Malta’ya taşınmadan önce Binance’a kapılarını açan ülkelerin “yakışıklı” vergi gelirleri elde edeceğini söyleyen Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao’nun söyledikleri de böylece doğrulanmış oldu. 200 çalışanıyla birlikte Malta’ya taşınan ve sadece üç ay içerisinde 200 milyon dolardan fazla kâr eden Binance, önemli bir vergi gelirini de Malta’ya bıraktı.