Kripto Para Piyasasında Büyük Düşüş!

Kripto Para Piyasası Düşüş

Son günlerde Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Yılbaşına sayılı günler kala 1 Bitcoin’in değeri 4236 dolardan 3755 dolara kadar düşmüş durumda.

Genel olarak önceki aylarda yükseliş trendine girerek değer kazanan Bitcoin, yılın son ayını ise büyük bir kayıpla kapatıyor. Bitcoin, Aralık ayı içerisinde yaklaşık %12 civarında değer kaybına uğradı.

Cointelegraph’ın Ripple Fiyat Index’ine bakıldığında, Ripple’da da durumun pek farklı olmadığı görülüyor. Kripto para piyasada en büyük hacme sahip ikinci para birimi konumundaki Ripple, son 24 saatte yüzde 15 oranında değer yitirdi. Ripple şu sıralar ise yaklaşık 0.38 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bir diğer kripto para birimi Ethereum da yüzde 18 oranında değer kaybı yaşayarak 135 dolar seviyesine indi. Yüzde 20’nin üzerinde değer kaybeden Bitcoin Cash ise şu sıralar 165 dolardan alıcı buluyor.

Yılın son ayında kripto para birimlerinin birçoğu büyük değer kaybı yaşamış durumda. Dolayısıyla kripto para piyasasının toplam hacmi de 128,8 milyar dolara geriledi.