Kullanıcılar Tumblr Üzerinde Facebook ve Twitter'dan Daha Çok Vakit Geçiriyor

Kullanıcılar Tumblr Üzerinde Facebook ve Twitter'dan Daha Çok Vakit Geçiriyor

Tumblr CEO'Su David Karp bugün yaptığı bir açıklamayla blog platformu üyelerinin, ziyaret başına site üzerinde ortalama 14 dakika zaman geçirdiklerini açıkladı.

New York'ta düzenlenen PaidContent Etkinliği'nde kullanıcıların Tumblr üzerinde geçirdikleri ortalama istatistikler üzerine konuşan Karp "İstatistiklerin gösterdiği üzere insanların Tumblr üzerinde geçirikleri zaman Facebook ortalamasından bir dakika, Twitter'ın ortalamasından da bir iki dakika daha fazladır." sözlerine yer verdi.

Ayrıca Karp, Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'in bile bu önemli noktanın farkında olduğunu ve geçtiğimiz günlerde dile getirdiğine dikkat çekti.

"İnsanların Tumblr üzerinde diğer sitelere göre çok daha fazla zaman geçirmelerinin nedeni bence Tumblr'ın diğer sitelerden çok daha iyi olması değil, çok daha farklı bir şey. Sonuç olarak burası bir medya platformu ve e-postalarınızı kontrol etmeden önce göz atmak istediğiniz bir yer." açıklamaları da yine Karp tarafından dile getirildi.

Geçtiğimiz haftalarda 100 milyon blog sayısını geçen Tumblr ile ilgili Tumblr 100 Milyon Blog Sayısına Ulaştı haberimizi sizlerle paylaşmıştık. Şirket artık her gün oluşturulan 90 milyon mesajı ve 45 milyar civarında toplam blog yazısını üzerinde barındırıyor.

Şu an Tumblr'ın çok fazla gelir elde eden bir şirket olmadığını sözlerine ekleyen Karp, ilerleyen zamanlarda elimizdeki bu gücü eminim ki çok daha karlı bir hale getirmeyi hedefliyoruz diyerek sözlerine son verdi.

Konu para kazanmak olunca Twitter ve Facebook her ne kadar Tumblr'ın çok önünde olsalar da kullanıcıların sayfalar üzerinde geçirdikleri sürelere bakılırsa Tumblr'ın gerisinde kaldıkları açık.

Google Glass'ını Satanlara Ceza!

YORUMLAR