Küresel E-Ticaret Platformu PTT TRADE Kullanıma Sunuldu

Küresel E-Ticaret Platformu PTT TRADE Kullanıma Sunuldu

Yeni vizyonuyla  inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme temelinde önemli adımlar atan PTT, dünyadaki trendleri yakından takip ediyor. Bu sene 178. yaşına giren kurum, küresel e-ticaret platformu Ptttrade.com’u kullanıcıların hizmetine sundu.

Son olarak Amazon’un dahil olduğu Türk e-ticaret piyasası, önemli bir marka daha kazandı. PTT, geçtiğimiz yıldan bu yana üzerinde titizlikle çalıştığı online perakende sitesi Ptttrade.com’u bugün itibarıyla yayına aldı.

Alıcı ve satıcı firmaların uluslararası ticaret yapmalarını sağlayacak olan PTT TRADE platformu, üretilen ürün ve hizmetlerin tüm dünyaya pazarlanması ve satılmasına imkan tanıyacak.

Video, resim ve sesle zenginleştirilmiş ürün tanıtımları yapılan sitede, 13 farklı dil seçeneği bulunuyor. İsteyen yerli satıcılar, ürünlerini Ptttrade.com üzerinden dünyanın her yerine ihraç edebilecekler. 

ptttrade.com

Kullanıcılar, yapay zeka ile geliştirilmiş “Akıllı site içi arama motoru” sayesinde ürün içeriklerine doğru ve hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Ayrıca her sektöre ve ürün özelliğine göre tüm ürünler kolayca filtrelenerek bulunabiliyor. 

Ptttrade.com’a giriş yaptığınızda bazı butonların çalışmaması gibi ufak tefek sorunlarla karşılaşabiliyorsuz, Buna ek olarak, site yeni açıldığı için içerik yelpazesi de şu an için beklenen seviyede değil, ancak taşlar zamanla yerine oturdukça bu hatalar da hızlı bir şekilde giderilecektir. 

"PTT Trade Akıllı Pazar Yeri" tanıtımı için İzmir Ticaret Odasında düzenlenen toplantıda konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Bu platform öncelikle ülkemizde üretilen ürün ve hizmetlerin tüm dünyaya pazarlanması ve satışını çok daha etkin hale getirecektir. Elbette oluşturacağı yeni pazarlarla ülkemizin bu alandaki en kapsamlı ve en geniş platformu olmayı hedefliyoruz”  dedi.