Küresel Ebola Tehdidiyle Birlikte Plague Inc. Oynayanların Sayısı Arttı

Küresel Ebola Tehdidiyle Birlikte Plague Inc. Oynayanların Sayısı Arttı

Oyun ile gerçekçilik arasındaki kırılgan çizgide dolaşan ve bazı çevrelerce içeriği yüzünden eleştirilen Plague Inc. isimli oyun, tüm dünyayı alarma geçiren Ebola hastalığıyla birlikte oyunseverler arasında tekrar popüler oldu. Oyundaki amacınız bulaşıcı bir hastalık yaratıp dünya popülasyonunu bu hastalıkla yok etmek ve panzehir araştırması yapan laboratuvarların işini sabote etmek olduğu için komplo teorileriyle veya başka bir deyişle "dünya üzerinde oynanan oyunlar" fikirleriyle örtüşen bir oyun yapısı var.

Oyunun arkasındaki isim James Vaughan, bu satış dalgasının 2014 yılındaki en büyük hareket olmadığı dile getiriyor. #Ebola hashtag'i üzerinden toplumsal bilince yönelik kampanyalara destek veren oyun ekibi elindeki malzemeyle iyi bir eğitim malzemesi oluşturduğu kanısında. Geçtiğimiz hafta 430.000 indirme sayısına ulaşan oyunu 4 milyon kişi oynadı. 2 haftadan bu yana neredeyse 1 Milyon kişiye varan oyuncu artışı 2012 yılında çıkmış olan bu oyun için başarılı bir ikinci yükseliş dalgası olarak dikkat çekici.

Ebola hastalığının simülasyonunu gerçek anlamda sunmayan oyunda nefes alınan ortak alanlarda da virüs bulaştırmak mümkün. Oysa ki Ebola'nın bulaşması için fiziksel sıvılarla temas tehlike oluşturuyor. Vaughan, hastalığın sıçramasıyla para kazanan bir oyunun yapımcısı imajından uzaklaşmakta özen gösteriyor ve ekliyor: "Plague Inc. ile bundan sonraki amacımız insanları Ebola hastalığı konusunda bilinçlendirmek olacaktır."

Plague Inc. ile elde edilen gelirlerin bir kısmını hayır kurumlarına bağışlamayı hedefleyen ekibin bu oyununu ücretsiz versiyonuyla da denemeniz mümkün. Aşağıdaki butonlardan size uygun platformu seçebilirsiniz.

Watch Dogs'ın Yeni PC Güncellemesi ve Performans Değişiklikleri Açıklandı

League of Legends 6'da 6 Modu Tekrar Geldi


YORUMLAR