Kuzey Kore - Amerika Gerginliği FPS Oyununa Dönüştü

Kuzey Kore - Amerika Gerginliği FPS Oyununa Dönüştü

Şüphesiz ki çağımızın en büyük tehlikesi yeni bir nükleer savaş. Nükleer silahlara sahip olan Kuzey Kore ve Amerika, sahip oldukları güçleri sergilemekten de geri durmuyorlar. Bir yanda Kim Jong Un uzun menzilli füzelerini test ediyor ve Amerika'ya sataşıyor, diğer yandan da Donalp Trump politik dile yakışmayacak şekilde aklından geçenleri filtrelemeden söylüyor.

Bu gergnilik neyse ki henüz gerçek hayatta patlak verip bir savaşa dönüşmedi. Fakat durum siber dünyada aynı değil, Kuzey Kore'de geliştirilen Hunting Yankee adlı yeni bir FPS oyunu bu gerilimin bir meyvesi olarak görülebilir.

3 boyutlu bir eğlence olarak tanımlanan Hunting Yankee'de oyuncular temel olarak Amerikalılar'ı keskin nişancı tüfekleriyle hedef alarak vurmaya çalışıyorlar. Amerikalılar'ın video oyunlarda kötü karakter olarak kullanıldığına önceden sık rastlanılmadığı için bu durum dünya medyasında büyük ilgi çekmiş durumda. Dünya oyun sektörünün nabzı Amerikan firmaların elinde olduğu için çıkış yapan AAA kalitede oyunlarda Amerikan askerlerini yönetiyor, Naziler, teröristler ve Asya, Güney Amerika gibi bölgelerde bulunan baskıcı hükümetler ile savaşarak Amerikan özgürlüğünü silahlarımızla yaymaya çalışıyoruz. Hatta geçtiğimiz yıllarda çıkış yapan Homefront adlı oyunda Amerika'nın Kuzey Kore tarafından işgal edildiğine tanık oluyor, Amerikan vatandaşlarının yerine geçerek özgürlük için savaşıyorduk. Elbette böyle bir oyuna misilleme gelmesi kaçınılmazdı.

Kuzey Kore medyasında Hunting Yankee ile paylaşılan bilgilerde oyunun hangi platform için geliştirildiği bilgisi yer almıyor. Muhtemelen oyun sadece Kuzey Kore'ye özel bir oyun olacak ve uluslararası pazarlara çıkış yapmayacak.

Kuzey Kore'de Sadece Kim Jong-un Oyun Oynayabiliyor!

YORUMLAR