Kuzey Kore Lideriyle Dalga Geçen Bir Oyunu da Hacklediler

Kuzey Kore Lideriyle Dalga Geçen Bir Oyunu da Hacklediler

Indie oyun olarak tabir edilen, amatör ve kar amacı gütmeyen oyunlar bazen hackerlerin hedefi olabiliyor. Özellikle bu oyun Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile dalga geçiyorsa. Glorious Leader isimli oyun daha çıkmadan çalındı ve tamamen değiştirildi.

Görünen o ki; Kuzey Koreli hackerler çok fazla espritüel insanlar değil. Liderleri Kim Jong-un ile dalga geçilmesine hele hiç gelemiyorlar. The Interview filminin Sony Pictures'a getirdiği onca sorunun ardından, Kuzey Kore lideri ile oldukça dalga geçen platform oyunu Glorious Leader, Kuzey Koreli hackerler tarafından kodları çalınarak paramparça edildi ve tüm içeriği değiştirildi.

Oyunun yapımcısı Moneyhorse Games oldukça sade olarak hazırladığı platform aksiyon oyununda, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u malzeme olarak kullanınca hackerlerin gazabına uğradı. Bu saldırı esnasında oyunun kodlarının kurcalandığını ve bazı kısımların değiştirildiğini ve piyasaya sürüldüğünü fark eden şirket hemen önlemlerini aldı. Ancak bu kez de tehdit edilmekten kurtulamadı. 

Henüz saldırıyı kimin gerçekleştirdiği öğrenilmiş değil. Ancak kodları çalınarak kopyalanan oyunun, belki de bir fırsatçı sempatizan grup tarafından kurcalandığı olasılığı da kuvvetle muhtemel görünüyor. Yine de kim olursa olsun daha yayınlanmamış Indie bir oyunun bile korsan saldırısına rahatlıkla maruz kalması oldukça düşündürücü. 

Kuzey Kore'de 3G de Gitti, Kim Jung Un Obama'ya Hakaret Etti

Anonymous Bu Sefer Kuzey Kore'yi Hackledi

Sony, Çalınan Verilerin Medyadan Silinmesini Talep Etti

Sony Hacklendi, Hollywood Yıldızların Maaşları Açığa Çıktı

Sony, Korsanları Hacklemeye Çalışıyor

Sony Çalışanları İçin Ofis Hayatı Kabusa Döndü

Sony‘i Kimin Hacklediği Asla Bilinemeyecek

YORUMLAR