La Casa de Papel'den Türkiye'ye Özel Video Geldi!

La Casa de Papel Türkiye

Son zamanların en popüler dizilerinden bir tanesi ola La Casa de Papel için yeni bir video yayınlandı. Netflix Türkiye tarafından hazırlanan videoda, İstanbul’daki birçok tarihi binaya yer verilirken, ekip üyeleri Kapalıçarşı’da çay içti.

Alex Pina tarafından İspanyol Antena 3 kanalında yayınlanması için hazırlanan La casa de papel, iki parça halinde hazırlanan ilk sezonuyla dünya çapında şöhret yakalamıştı. Netflix üzerinden yayınlanmasının ardından milyonlarca kişiye ulaşan dizi, son günlerin en çok konuşulan yapımlarından bir tanesi olmuştu.

El Profesor isimli gizemli bir adamın, kurduğu ekiple birlikte İspanya Kraliyet Darphanesini ele geçirmesini ve bu süre zarfında 2,4 milyar dolar çalma girişimini anlatan dizi, gerek görselliği gerekse hikâyesiyle beğeni toplamıştı. Hırsızlık girişiminden öte insan arası ilişkiler ve akıl oyunları yumağına dönen yapısıyla izleyenlerini etkilemeyi başaran dizi için bugün özel bir çalışma yayınlandı.

Daha önce Stranger Things için Sadettin Teksoy ile çalışan, Brigt isimli filmine özel Türkiye videosu çeken Netflix Türkiye, bu sefer La casa de papel’e el attı. Dizinin ikonik Salvador Dali maskeleriyle İstanbul sokaklarında dolaşan kişilerin tasvir edildiği video, sosyal medya kullanıcılarından tam not almayı başardı.