Laboratuvardan Kaçan Robot, Putin ile Tanıştı!

Laboratuvardan Kaçan Robot, Putin ile Tanıştı!

Daha önce geliştirildiği laboratuvardan kaçarak "özür robot" lakabını hak eden Rus yapımı Promobot modeli protokol robotu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le karşılaşınca, sabıkasına dair pek renk vermeden selamlaştı.

Bir teknoloji fuarında karşılaştığı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile tanışmayı ve tokalaşmayı ihmal etmeyen robot, geçen yıl test edildiği laboratuvardan kaçmayı başarmış ve basının ilgisini çekmişti.

Putin'e yaklaşan iri gözlü, üç parmaklı ve insan boyundaki Promobot, kendisi hakkında bilgi vermek isteyen geliştiricilerine fırsat tanımadan, "Merhaba Vladimir Vladimiroviç Putin, ben Promobot" sözleriyle kendini Rusya Devlet Başkanına "pat" diye tanıtıverdi. Putin'in bu nazik jesti geri çevirmediği de gözlerden kaçmadı. Putin de kendisine elini uzatan nazik robotla hemen tokalaştı.

İnsanlarla son derece nazik ve anlaşılır bir şekilde iletişim kurabilen hizmet robotları Promobot'lar, Rusya'nın çeşitli kent merkezlerinde rehber, banka görevlisi, tezgahtar olarak kullanılıyorlar.

Belleğinde daha önceden önemli kişiler için veriler taşıyan Promobot'lar, bu kişilerden biriyle karşılaştıklarında kendi metinlerini geliştirip konuşabiliyor ve onlara yardım teklif edebiliyorlar.

Fransız Kadın Aşk Yaşadığı Robotuyla Evlenmek İstiyor

Kendine Yöneltilen Komutları Sorular Sorarak Netleştirebilen Robot

YORUMLAR