LaCie, Taşınabilir Yeni Sabit Disklerini ve SSD’lerini Duyurdu

LaCie Taşınabilir Sabit Disk SSD 1

Veri depolamak söz konusu olduğunda, LaCie markası birçok kişi tarafından tanınan bir markadır. Hatta şirket, ürettiği yedekleme sistemleriyle daha çok bilinir. Ancak masaüstünüzde duran bir yedekleme sistemi ilginizi çekmiyorsa, LaCie’de sizin için bir başka seçenek daha var. Çünkü LaCie, CES 2019 Fuarı’nda birkaç taşınabilir yeni sabit disk sürücüsü ve SSD’sini tanıttı.

İlk olarak LaCie’nin taşınabilir sabit disk sürücüsünden bahsedecek olursak; bu cihaz harici bir cihaz olarak size 5 TB depolama alanı sunuyor. USB-C ve USB 3.0 ile uyumlu olarak gelen bu taşınabilir depolama aygıtı, aynı zamanda hem Windows hem de Mac işletim sistemli bilgisayarlarda sorunsuz şekilde çalışıyor.

Yine de eğer normal sabit disk sürücüler ihtiyaçlarınız için yeterli değilse, LaCie tarafından bir taşınabilir sabit disk sürücüsünün SSD versiyonu olarak tanıtılan, taşınabilir SSD’ye de göz atabilirsiniz. Taşınabilir sabit disk sürücüsünde olduğu gibi taşınabilir SSD de USB-C ile USB 3.0’ı destekliyor ve Windows ile Mac işletim sistemli bilgisayarlarda çalışabiliyor. LaCie, cihazın veri aktarma hızının 540 MB/s’ye kadar çıkabildiğini belirtiyor.

LaCie Taşınabilir Sabit Disk SSD 2

Ancak taşınabilir SSD’nin sadece 2 TB depolama alanı sunduğunu söylemeden geçmeyelim. Dolayısıyla eğer 2 TB’dan daha fazla depolama alanı istiyorsanız, taşınabilir SSD yerine LaCie’nin normal taşınabilir sabit diskini tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Bu cihazlar birer LaCie cihazı olduğu için, tasarım ve dış görünüm de ürün için oldukça büyük bir önem taşıyor. Taşınabilir sabit disk sürücü ve SSD cihazı alüminyum bir gövdeye ve şık keskin kenarlara sahip. Her iki cihazın da fiyatı şimdilik bilinmiyor; ancak LaCie’nin cihazlarının genellikle pek de ucuz olmadığını söyleyebiliriz.