Lamborghini'nin İlk SUV'si 4 Aralık'ta Görünecek

İtalyan süper otomobil üreticisi Lamborghini'nin Urus adlı SUV konseptini tanıtmasının ardından 5 yıldan fazla süre geçti. Yukarıdaki görselde yer alan bu konsept SUV'nin seri üretim versiyonunun hazırlanmaya başlandığı ve ne zaman tanıtılacağı da Lamborghini tarafından açıklandı.

4 Aralık tarihinde İtalya'nın Sant'Agata Bolognese bölgesinde lansmanı yapılacak olan Lamborghini Urus'un bu resmi tanıtımdan önce bir de kısa teaser videosu yayınlandı. Bu kısa videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Lamborghini'nin süper otomobillerinde kullandığı keskin hatlara sahip agresif tasarımını SUV bünyesi altında devam ettirecek olan Urus'un teknik özellikleri henüz açıklanmamış olsa da aracın çift turbolu ve 650 beygir güç üreten bir V8 motora sahip olması bekleniyor. Normal modelden 1 yıl sonra bir de plug-in hybrid olarak adlandırılan ve istendiği takdirde şarj istasyonlarından veya normal ev elektriğinden şarj edilebilen bir versiyonun da çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu aracın Lamborghini'nin yıllık satışlarından bile daha fazla satması bekleniyor. 2019'a kadar 3.500 adet üretilebileceği de diğer tahminler arasında yer alıyor. Avrupa'da 2018'in ortalarında satışa çıkacak olan bu süper SUV'nin 200.000$ civarı bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR