Last of Us 14 Haziran'da Türkçe Altyazı Desteği ile Geliyor

Last of Us 14 Haziran'da Türkçe Altyazı Desteği ile Geliyor

Daha piyasaya çıkmadan oyun dünyasının en prestijli mecraları tarafından şimdiden 25 adet ödüle layık görülen ve 2013'ün en çok beklenilen oyunları arasında yer alan Last of Us, Türkçe altyazı desteğine sahip olarak tüm dünyayla aynı anda 14 Haziran'da Türkiye'de de satışa sunulacak.

Efsanevi oyun serisi Uncharted'ın geliştirici firması olan Naughty Dog tarafından PlayStation 3 için özel olarak geliştirilen Last of Us aksiyon, macera ve hayatta kalma unsurlarını içerisinde barındıran başarılı bir yapım.

Dünya üzerinde milyonlarca insanın ölümüne ve birçoğunun da mutasyon geçirmesine neden olan cordyceps isimli mantarın yol açtığı yıkımın  20 yıl sonrasındaki dünyayı konu alan oyunda hayatta kalan insanlar karantina bölgelerinde yaşamak zorunda kalıyor.

14 Yaşındaki Ellie ve babasına verdiği söz nedeniyle kendisine bakması gereken eski karaborsacı Joel'in hikayesi bu noktada başlıyor. Oyun boyunca mutasyona uğramış ve etle beslenen insanlarla mücadele vermek zorunda kalacağımız Last of Us'un hikayesi bu şekilde.

Oyun içerisinde biz ana karakter olan Joel'i kontrol ederken, Ellie'nin kontrolüyse yapay zeka tarafından sağlanıyor. Oyun içerisinde bulunan "Dynamic Stealth" mekaniği sayesinde farklı dövüş teknikleri kullanabileceğimiz gibi farklı silahlar da tasarlayabileceğiz. Anlayacağınız Last of Us'da bizleri bekleyen bir çok yenilik bulunmakta.

Google Play Üzerinde Bulunan Kalitesiz Uygulamalar Kaldırıldı

YORUMLAR