LastPass Hacklendi! Şifrenizi Mutlaka Değiştirin

LastPass Hacklendi! Şifrenizi Mutlaka Değiştirin

Tüm şifrelerimizi tek bir çatı altında toplayarak güvenliklerini sağlayan en popüler şifre yöneticilerinden bir tanesi olan LastPass, dün yaptığı bir açıklama ile sunucularının hacklendiği fakat herhangi bir kullanıcı verilerine ulaşılmadığını ama kullanıcıların şifrelerini değiştirmesini önerdi.

Cuma günü LastPass sunucularında gerçekleştirilen şüpheli hareketleri engelleyerek hackerlara erişim izni tanımayan LastPass, hem ülkemizde hem de Dünya genelinde binlerce kullanıcıya sahip olan bir şifre yöneticisi. Belki de en güvenilir servislerden bir tanesi olan LastPass resmi olarak yaptığı açıklamada kullanıcıların verilerinin bulunduğu depolara hackerlar tarafından erişildiğini gösteren herhangi bir kanıt bulunamadığı belirtilmesine rağmen, firma kullanıcıların tüm şifrelerini korumak için LastPass üzerinde belirledikleri Master şifreyi değiştirmesini öneriyor.

Kullanıcılarına gece geç saatte gönderdiği e-posta ile de durumu açıklayan LastPass, şifreleme sistemlerinin yeterince güçlü ve güvenli olduğunu belirtirken, kullanıcılarının herhangi bir verisine erişilememesi LastPass'ın neden kendine bu kadar güvendiğini açıklıyor. Fakat yine de kullanıcıların güvenlik önlemi nedeniyle şifrelerini değiştirmesini öneren firma, böylece tespit edilemeyen bir veri açığına karşılık da kullanıcılarının önlem almasını sağlıyor.

Daha önce LastPass ile tanıştınız mı bilmiyorum fakat çok fazla hesap ve şifre sahibi olan kullanıcıların tüm şifrelerini tek bir şifre altında toplayabildiği LastPass, oldukça başarılı, işleri kolaylaştıran ve güvenli olduğunu düşündüğüm bir program. Eğer hali hazırda LastPass kullanıcısıysanız şifrenizi değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Durum ile ilgili ortaya çıkabilecek güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Facebook Moments ile Fotoğraflarımızı Kolayca İndirebilecek ve Paylaşabileceğiz

YORUMLAR