League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası Başladı

League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası Başladı

Çıkışından bu yana 5 sezonu geride bırakmaya hazırlanan dünyanın en popüler MOBA oyunu League of Legends'ın Ekim ayı boyunca sürecek olan 2015 Dünya Şampiyonası bugün saat 17.00'de mükemmel bir açılış ile birlikte başladı.

Dünya'nın dört bir yanındaki profesyonel liglerden gelen takımların 2015 Dünya Şampiyonu olmak için yarışacağı bu büyük etkinlik tamı tamına bir ay boyunca sürecek ve Avrupa'nın farklı ülkelerinde boy gösterecek. Hem etkinlik alanlarında hem de bilgisayar başında milyonlarca kişi tarafından seyredilen LoL 2015 Dünya Şampiyonası'nda ilk maç geride kaldı bile. Fnatic ile IG takımlarının oynadığı maçı EU LCS'i namağlup olarak tamamlayan Fnatic rahat bir şekilde kazandı.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Samsung White'ın yer almadığı şampiyonada bir önceki yıl şampiyon olan SKT T1 yine favori. Özellikle orta koridor oyuncuları Faker ile çok fazla tanınan SKT T1, bugün 3. maçta sahneye çıkıyor.

İlk olarak grup aşamaları ve ardından elemeler olarak gerçekleşecek turnuvada final en iyi 5 maç üzerinden 31 Ekim günü oynanacak. Eğer sizlerde bu büyük E-spor heyecanına ortak olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hem Riot Türkiye ile Türkçe yayınlar üzerinden hem de Riot Games ile İngilizce yayınları takip edebilirsiniz.

Riot Türkiye yayınlarını takip etmek içinhttp://www.twitch.tv/riotgamesturkish

Riot Games yayınlarını takip etmek içinhttp://www.twitch.tv/riotgames

Ayrıca turnuva hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere erişebilmek için LoL Esports sitesine tıklayarak erişebilirsiniz.

Eğer henüz bir League of Legends oyuncusu değilseniz yine alttaki indirme bağlantısı ile LoL'ü hemen indirip, ücretsiz olarak hesabınızı açarak siz de bu heyecanı daha yakından hissedebilirsiniz.

YORUMLAR