League of Legends Dominion Modu Kapanıyor

League of Legends Dominion Modu Kapanıyor

League of Legends oyuncuları arasında fazla popüler olmayan ve uzun süredir geri planda kalan Dominion Modu, Riot Games tarafından kapanıyor. Toplam oyuncuları yüzde birinden daha az sayıdaki oranının oynamayı sürdürdüğü Dominion modu özellikle yeni başlayan oyuncuların oyunu tanımasında yardımcı oluyordu.

MOBA türünde olmasına rağmen LoL'ün standart haritasında sunduğu eğlencenin çok daha farklısı sunan Dominion, yine 5'e 5 şekilde oyuncular arasında oynanan fakat base savaşı gibi hareket edilen ve normal oyunlara göre çok daha kısa sürede biten eğlenceli ve farklı bir oyun moduydu.

Yılın belirli dönemlerinde oyuncuların çok sevdiği farklı oyun modlarını kısa süreliğine oyuna dahil eden Riot Games, oyuncular tarafından ilgi görmeyen Dominion Modu'nu kaldırma kararı alırken bu durumdan iyi bir ders çıkardıklarını da açıkladı.

Oyuncuların alternatif olarak yöneldiği oyun modları arasında en çok tutan ise ARAM olarak nitelendirildi. Bu yüzden ARAM üzerinde şu an için bir değişiklik olmayacak. Fakat 22 Şubat'tan itibaren Dominion moduna giriş yapılmayacak.

Dominion haritası olan Kristal Kayalık'ta Dominion modu ile birlikte League of Legends oyuncularına veda ediyor.

Sizce Dominion modunu kaldırma kararı doğru mu? Yetki sizin elinizde olsa kaldırır mıydınız?

YORUMLAR