League of Legends Geliştiricisi Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

League of Legends Geliştiricisi Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en yaygın olarak oynanan ve milyonlarca oyun severin beğenisini kazanan League of Legends'ın geliştiricisi Riot Games yeni projeler peşinde koşuyor. MOBA türünün en popüler örneklerinden olan League of Legends heyecanlı online karşılaşmalara yer verirken bir e-spor olarak da değerlendiriliyor ve büyük ödüllerin dağıtıldığı turnuvalara ev sahipliği yapıyor. Oyunun uzun bir süredir kendisine duyulan ilgili canlı tutması ise Riot Games için büyük bir başarı.

League of Legends geliştiricisi Riot Game şimdi yeni sulara yelken açmak için kolları sıvadı. Firmanın bu niyeti Radiant Entertainment adlı oyun geliştirme firmasını satın almasıyla ortaya çıktı.

Radiant Entertainment kimdir?

Radiant Entertainment geçmişte Rising Thunder ve Stoneheart gibi oyunları geliştirmiş bir firma. Bu oyunlardan Rising Thunder online olarak oynanabilen bir dövüş oyunu şeklinde tasarlanmış. Diğeri ise bir şehir inşa etme simülasyonu olarak tanımlanabilir.

Yeni oyun bir online dövüş oyunu olabilir

Riot Games'in Radiant Entertainment'i satın almasını açıklamasından sonra Radiant Entertainment Rising Thunder'ı desteklemeyi durduracağını ve iş gücünü yeni bir oyuna yönelteceklerini açıkladı. Bu da ekibin Riot Games çatısında yeni bir dövüş oyunu geliştirmeye hazırlandığına işaret edebilir.

League of Legends oyuncu kitlesinin bu oyundaki kahramanları konu alan bir dövüş oyununa ilgi duyduğu daha önceden geliştirilen hayran yapımı bir dövüş oyunuyla ortaya çıkmıştı. League of Fighters adıyla yayınlanan bu 2 boyutlu dövüş oyununda League of Legends kahramanlarını çarpıştırabiliyorduk:

YORUMLAR