League of Legends İçin Yeni Rapor Sistemi Geliyor

League of Legends İçin Yeni Rapor Sistemi Geliyor

League of Legends'ın Türkiye Sunucusu'nda çok fazla olumsuz davranış gerçekleştiren oyuncu bulunuyor. Hatta bence Türkiye Sunucusu'nda diğer sunuculardan daha fazla olumsuz davranış gerçekleştiren oyuncu bulunuyor. Bu olumsuz davranışlar oyunun ortasında morelimizi bozarak oyuna konsantre olmamızı engelliyor. Bu davranışların önüne geçmeyi plan Riot Games ekibi yeni bir sistem geliştirmiş ve bu sistemi ilk olarak Amerika ve Avrupa sunucularında denemiş. Ancak daha sonra sistemin Türkiye, Latin Amerika, Brazilya, Rusya ve Kore sunucularına da gelmesini ve denenmesini uygun bulmuş.

Yeni sistem ile birlikte oyuncuların yaptığı olumsuz davranışları anında fark ederek; oyuncuya yaptığın davranışın kabul edilemez olduğunu bildirmek isteniyor. Olumsuz davranışı sergiyelen kişinin oyuncular tarafından rapor edilmesi halinde League of Legends Türkiye ekibi davranışı doğrulamak adına kontrollerini başlatacak. Kontrollerin hemen ardından yapılan davranışın olumsuz olması halinde; olumsuz davranışı gösteren oyuncunun e-mail adresine bilgi mesajı gönderilecek. Gönderilen bilgi mesajında yaptığı olumsuz davranışının görüntüleriyle birlikte cezası da yazacak. Genel olarak 15 dakika içerisinde gerçekleştirmesi planlanan bu sistemle birlikte oyuncular 15 gün veya kalıcı olarak hesap kapatma cezası alacaklar.

Sistem rapor eden oyuncuları da unutmuyor. Deneme dönemi bittikten hemen sonra doğru şekilde rapor sistemini kullanan oyunculara da ödül vermeyi ihmal etmeyecek. Bu da oyuncuları rapor sistemini daha özenle kullamaya teşvik edecek. 

YORUMLAR