League of Legends Sunucuları Ülkemize Taşındı!

League of Legends Sunucuları Ülkemize Taşındı!

Dünya'nın en çok oyuncuya sahip MOBA oyunu League of Legends'ın sunucuları ülkemize taşındı. Sunucular artık İstanbul üzerinde bulunacak.

2009 yılında çıkış yapan League of Legends, kısa süre içerisinde en çok oynanan oyunlar arasında yer almaya başlamıştı. Ülkemizde büyük bir oyuncu kitlesinin olduğunu gören Riot Games ekibi, 2012 yılında ülkemiz için sunucu açmıştı. Bugüne kadar, o sunucular Avrupa üzerinde bulunuyordu. Ancak, League of Legends Türkiye ekibi, bugün bir açıklamaya yayımladılar. Açıklamada, League of Legends Türkiye sunucularının artık İstanbul'a taşındığı ifade edildi.

Hepimizin aklına sunucuların neden daha önce taşınmadığı sorusu geliyor. LoL Türkiye ekibi, bu sorunun sorulacağını tahmin edip, güzel bir açıklamaya yapmış. Sunucuların taşınmasının çok maliyetli bir iş olduğunu dile getiren ekip, oyunun kullandığı sunucuların özel olarak hazırlandığını belirttiler

Peki, sunucuların İstanbul'a taşınması biz oyuncular için ne ifade ediyor? Daha önce Avrupa'da olan sunucuların İstanbul'a taşınması daha düşük ping seviyeleriyle oynamamızı sağlıyor. Bu da daha kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor.

Bununla birlikte 23 Haziran ile 23 Temmuz arasında Türkiye sunucusuna geçişler sadece 1 RP oldu. Sunucuların İstanbul'a taşınmasını oyuncularıyla kutlamak isteyen Riot Games, bu 1 RP'yi de ülkemizden oyuna bağlanan bütün oyuncuların hesabına yükledi.

YORUMLAR