League Of Legends Türkiye Büyük Finali Başlıyor!

League Of Legends Türkiye Büyük Finali Başlıyor!

Dünyanın en çok oynanan online oyunu olan League of Legends'da bir sezonun sonuna daha geldik. 12 Temmuz'da (bugün) İstanbul Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilecek olan sezon finaline dakikalar kala nefeslerimizi tuttukfinal maçını bekliyoruz.

Türkiye'de gerçekleştirilmiş olan en büyük E-spor etkinliği olacak olan League Of Legends Türkiye Büyük Finali'nde finale kalan Dark Passage ve Team Turquality karşılaşacak. 5 maç üzerinden oynanacak olan seride 3 maçı kazanan Türkiye'nin sezon 4 şampiyonu ünvanını kazanacak.

Bildiğiniz üzere League of Legends ülkemiz dahil daha pek çok ülkede benzer turnuvalar düzenleyerek ülkelerin birincilerini seçiyor. Ülkelerini temsilen seçilen bu ekipler daha sonra uluslararası alanda yapılan Dünya Şampiyonası'na katılarak Dünya Şampiyonu olmaya çalışıyorlar.

İki ezeli rakip haline gelen DP ve TT arasında oynanacak maçta DP daha ağır basıyor. Nedeni ise çok uzun süredir Türkiye'de gerçekleştirilen tüm turnuvaları domine etmeleri. En son oyuncu değişikliğini yaklaşık 1 sene önce yapan DP, diğer tüm takımlara göre çok daha tecrübeli ve avantajlı konumda. Fakat TT takımını da yabana atmamak gerek, şayet iyi günlerinde olmaları durumunda tecrübeli oyuncuları sayesinde Türkiye şampiyonu olabilirler.

DP takımında Naru, FabFabulous, Crystal Meth, HolyPhoenix ve TrielBaenre gibi hepsi tecrübeli olan oyuncular bulunuyor. TT takımın kadrosunda ise genç ve yetenekli destek oyuncusu Zergsting, üst koridorun en tehlikeli oyuncularından biri LongB, Kazze ve Elysion bulunuyor. Nefeslerimizi kesecek bu mücadele 13.00'de başlayacak.

Final maçı dışında bir çok etkinliğin düzenleneceği günde Ülker Sports Arena'ya gitme fırsatı olan yada ekran başında izleyecek olan arkadaşlara şimdiden iyi eğlenceler.

Türkiye Büyük Finali'ni Riot Games'in resmi Twitch Kanalı üzerinden izlemek için TIKLAYIN!

YORUMLAR