League of Legends Turnuvası Evlilik Teklifine Sahne Oldu

League of Legends Turnuvası Evlilik Teklifine Sahne Oldu

MOBA türü oyunların en popülerleri arasında yer alan ve ülkemizde de neredeyse tüm gençler tarafından oynanan League of Legends, geçtiğimiz hafta düzenlenen bir turnuvada yuva kurdu.

Online oyunların en popülerlerinden olan League of Legends, gün geçtikçe yeni kullanıcıları bünyesine katıyor ve popülerliğini arttırıyor. Durum böyle olunca da insanlar hayatlarını bu oyunlara göre şekillendirmeye başlıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay ise oyunların artık ne kadar içimize girdiğinin bir kanıtı oldu. Bir genç oyunda daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilmesi için tanıştığı genç bir kız ile sevgili oldu. Bu birlikteliklerini uzun süre devam ettiren iki genç ise geçtiğimiz gece düzenlenen League of Legends turnuvasında evliliğe ilk adımı attı.

Erandimmoonblade kullanıcı adıyla online oyunlarda boy gösteren Doğan Demir, oyunlarda hile kullanılmamasını sağlamak amacıyla diğer oyunculara tavsiyeler veriyordu. Bu sırada tanıştığı bir kıza da daha iyi oynayabilmesi için tavsiyeler vermeye başlayan Demir, uzun süreli bir arkadaşlığın ardından kız arkadaşıyla hayatını birleştirme kararı aldı. Geçtiğimiz gece düzenlenen League of Legends Büyük Türkiye Finali'nde kız arkadaşına evlenme teklifi eden Demir, olayın gidişatı hakkında "Daha iyi oynaması için ipucu vermiştim ona aramızdaki ilk diyalog buydu. Ben o sırada maçın seyrinin değiştiğini düşünüyordum, meğerse hayatım değişiyormuş. Gerisi zamanın çabukluğu işte." açıklamasını yaptı. Böylece oyunların hayatımızın her noktasına etki ettiği de kanıtlanmış oldu. Ne diyelim Allah mutlu etsin.

Oyun Pazarında İhracat Hedefi 2 Milyar Dolar

Oyun Tarihinde Bugün: Mafia 2 Çıkış Yaptı

YORUMLAR