League of Legends ve Windows 10 Bir Araya Geldi

League of Legends ve Windows 10 Bir Araya Geldi

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Çin kökenli internet devi Tencent ile stratejik bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu. İki şirketin bir araya gelme sebeplerini kapsayan en önemli konu League of Legends oyunu oldu. Dünya üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında olan League of Legends ile birlikte Cross Fire ve Dungeon & Fighter da Windows 10 mağazalarına ulaşacak.

Entegre bir League of Legends keyfini Windows 10 kullanıcılarına sunmaya hazırlanan Tencent ek olarak Çin'deki kullanıcılar arasında Windows 10'u ücretsiz kanallardan yaygınlaştırmak adına ellerinden gelenleri yapacaklarını ilan etti. Çin'in oyun dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan Tencent, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanan Çin nüfusuna ücretsiz güncelleme tedarikleri konusunda olabildiğince atılgan davranacak.

Windows 10'un modern uygulamaları arasında yer alacak olan League of Legends için merak edilen konu performans değişiklikleri olacaktır. Mavi ekran hataları konusunda sıkıntı yaratabilen ve Pando Media Booster isimli yazılım aracılığıyla aktarılan oyun için farklı bir altyapının inşa edilmesiyle birlikte daha sağlıklı uygulama içi satın alma seçeneklerinin sunulacağı da tahmin ediliyor.

YORUMLAR