League of Legends - Yeni Sezon Öncesi Değişiklikler

League of Legends - Yeni Sezon Öncesi Değişiklikler

Dünya'nın en fazla kullanıcıya sahip online oyunu League of Legends, 4. sezona müthiş bir şekilde geliyor. Yeni sezon öncesi destek ve ormancı pozisyonları için yapılacak önemli değişiklerden ve oyunun akışını değiştirecek, daha da kızıştıracak değişliklerden bahsedeceğiz.

Yapılacak değişiklikler ile oyunun en büyük sorumluluğu sadece destek rolü şampiyonuna değil, tüm takıma bırakılacak. Özellikle destek rolü şampiyonları takımının daha güvenli bir halde oynayabilmesi için elde ettiği tüm parasını totemlere harcıyor. Bunun önüne geçilmek için aktif bulunan totem sayısı düşürülecek. Bu da oyunda totemlerin daha dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi ve destek şampiyonların eşyalarını tamamlamasını sağlayacak.

4. sezon ile birlikte oyunda ziynet adı verilen ve kendilerine özel bir yuvası  bulunacak olan ücretsiz eşyalar olacak. Bu eşyalar her oyuncu tarafından satın alınabilecek. Eşyalar her oyuncu tarafından satın alınarak oyundaki harita hakimiyetine destek verilebilecek.

Oyunda yapılacak olan bir diğer önemli değişiklikler ormancı pozisyonu için geliyor. Ormanda her iki tarafa yeni orman kampları eklenecek. Bu orman kampları ormancı pozisyonundaki oyunculara baskınlar için alternatif yollar verecek. Ormanda bulunan kamplardaki canavar seviyeleri oyuncuların seviyelerine bağlı olarak artacak. Bu da oyuncuların seviye atladıkça daha fazla deneyim puanı almasını sağlayacak.

Oyundaki değişikler bunlarla sınırlı olmayacak. Oyunda bulunan çalılıkların yerleri ve şekilleri değişecek. Özellikle kör noktalar nedeniyle bir totem yerleştirme konusundaki sorunlar ortadan kalkacak. 

Oyundaki bir diğer önemli değişiklik ise kuleler olacak. Şu anda kuleleri herhangi bir oyuncu yıktığında herkese eşit miktarda altın geliyor. Bu yeni sezonda değişecek. Kuleyi yıkan oyuncu diğer oyunculara göre daha fazla altın kazanacak. Oyunun başlarında oldukça önemli olan ejderha, oyunun sonunda işe yaramaz bile hale geliyor. Bunun önüne geçilip ejderhanın verdiği deneyim puanı ve altın arttırılacak. Bu da oyuncuların oyunun sonuna kadar ejderha için savaşmasına yol açacak.

Dilerseniz yayınlanan video da göz atabilirsiniz.

YORUMLAR