League Of Legends'ın Yeni Sihirdar Vadisi Normal ve Özel Oyunlarda!

League Of Legends'ın Yeni Sihirdar Vadisi Normal ve Özel Oyunlarda!

League of Legends oynayanlar bilir oyunun en popüler haritası şüphesiz ''Sinirdar Vadisi''. Bu haritanın güncelleneceğini uzun süredir biliyorduk ve geçtiğimiz günlerde beta çıkışı yapılarak bizlere harita üzerinde oynama fırsatı sunulmuştu.

Sihirdar Vadisi'nin geçireceği bu büyük değişiklik uzun süredir biliniyordu fakat tarih olarak 4. sezon sonu yapılacağını biliyorduk. Nitekim öle de oldu ve 4. sezonun sona ermesinin ardından güncellenen ve muhteşem bir şekilde yenilenen Sihirdar Vadisi haritası oyun kurucu modunda açılmıştı. Yenilenen haritayı merak eden tüm oyuncular aslında pek de tutmayan oyun kurucu moduna girerek haritayı görme fırsatı buldular. Yaklaşık bir haftadır oyuncuların oynama fırsatı bulduğu harita bugün normal ve özel oyun modlarına da açılarak açık beta süreci genişletildi. Buöylelikle oyun kurucu modunda oyun oynamak istemeyen oyuncular da artık yeni haritayı deneyebiliyor.

Normal, özel yada botlarla oynayacağınız oyunları bugün oyuna gelen yamayı yükledikten sonra yeni haritada oynayabilirsiniz. Eski hali ile kıyaslandığında çok daha net görüntülere sahip olan ve gayet kaliteli duran yeni tasarım çok hoşuma gitti.

Kademeli bir şekilde açılan yeni haritanın normal ve özel oyun modlarındaki testleri başarılı geçerse son aşama olarak dereceli maçlara da getirilecek. Sezon 5 öncesinde yapılan bu büyük değişiliklik ile oldukça güzel bir hamle yapan Riot Games, yapmış olduğu yeniliklere bir yenisini daha ekledi.

Pek çok oyuncunun oyunla ilgili forumlar üzerinde yapmış olduğu yorumlarda gördüklerime göre bir çok oyuncu kasma ve takılma problemi yaşıyor. Yeni haritanın henüz test yani beta aşamasında olduğunu düşünürsek bu tür ufak problemlerin olması da oldukça doğal. Bu tür sorunlar açık beta süresince geliştirlerek düzenlenir ve en sorunsuz hali ile oyundaki yerini alır.

Riot Games'in oyunculara yeni harita ile birlikte bir de sürprizi var. Yeni haritada kazanabileceğiniz 2 yeni sihirdar simgesi çıkartan Riot Games, haritanın kırmızı ve mavi taraflarında oyun kazanan oyunculara bu simgeleri ücretsiz veriyor. Eğer iki yeni sihirdar simgesini de kazanmak istiyorsanız, haritanın hem mavi tarafında hem de kırmızı tarafında oynadığınız oyunlardan birer tane kazanmanız yeterli.

Yeni Sihirdar Vadisi ile ilgili görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Eğer henüz League Of Legends oynamadıysanız ücretsiz olarak indirerek hemen başlayabilirsiniz.

League of Legends - Ücretsiz Şampiyon Rotasyonu (2014 Sezonu, 44. Hafta)

YORUMLAR