Lenovo'dan Çerçevesiz Telefon: Lenovo Z5

Özellikle son dönemlerde akıllı telefon pazarının olmazsa olmazı haline gelen çentik ve çerçevesiz ekran modasını Lenovo da uygulayacak. Neredeyse yüzde 100 ekran-gövde oranına sahip olacak Lenovo Z5'in çizim görselleri sızdırılırken ürün müdürü Chang Cheng de bu söylentiyi doğruladı.

Çerçevesiz ekranlı bir cihaz üretme konusunda geride kalan Lenovo şirketi, sunacağı Z5 isimli modeliyle tüm dikkatleri üzerine çekecek gibi gözüküyor. Çin'in en popüler ağlarından biri olan Weibo'da paylaşılan görüntüde Lenovo Z5'in çizim şekli açık bir şekilde gözüküyor. Oldukça başarılı bir ekrana sahip olduğu aşikar olan cihazın ön sensörlerinin ve selfie kamerasının nereye yerleştirileceği bilinmiyorken yalnızca birkaç söylenti dolaşıyor.

Bazı söylentilere göre şirketin daha önceden almış olduğu patentler çerçevesinde, telefonun sensörleri ve ön kamerası açılır-kapanır şekilde olacak. Yani cihazın üst tarafından açılabileceği dile getirilen bu donanımlardan; sensörlerin arka tarafa, ön kameranın ise ekrana yerleştirilebileceği ihtimalinin olduğu da ifade ediliyor.

Konu hakkında şirketin ürün müdürü Chang Cheng yaptığı açıklamada telefonun ekran-gövde oranının yüzde 95 civarında olacağını belirtti. Ayrıca kullanıcılara olabildiğince geniş bir ekran sunmayı istediklerini söyleyen Cheng, Z5 hakkında daha fazla bilgi vermekten kaçındı. Ancak bazı iddialara göre 1000 dolar fiyat etiketiyle sunulacak telefonun tanıtım tarihi ise 14 Haziran olarak belirlenmiş.

Peki ya sizce Lenovo, bu telefon ile akıllı telefon pazarında ses getirmeyi başarır mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.